1. 3. 2020

Děkujeme všem, kteří se minulou neděli zapsali na adoraci v kostele a všem kteří včera přišli na faru na brigádu. Děkujeme také všem, kteří přispěli na sbírku Svatopetrský haléř, v Č. Kostelci se vybralo 36 011 Kč, na Boušíně 3 810 Kč.

V době postní můžeme přispět v rámci Adopce na dálku na podporu tří indických dětí. Označená pokladna je v kostele u sochy sv. Antonína.

V neděli 1. 3. se při mši sv. na Boušíně bude udělovat popelec. V 10:30 tam bude pobožnost křížové cesty.

V neděli 1. 3. na konci mší sv. bude požehnání maminkám, které očekávají narození dítěte. V Č. Kostelci bude mimořádná farní sbírka, tentokrát opět na zděnou přístavbu ze dvora fary. V květnu počítáme se zbouráním staré dřevěné přístavby a s postavením nové. Předběžná cena byla vypočítána na 250 000 Kč. Tato cena by se měla snížit brigádnickou prací.

V neděli 1. 3. v 18:00 bude v kostele v Č. Kostelci pobožnost křížové cesty, kterou povedou zaměstnanci Charity.

V úterý 3. 3. po mši sv. bude úklid kostela a fary. Děkujeme všem, kteří se ho zúčastní.

Ve čtvrtek 5. 3. po mši sv. bude na faře Benjamínek.

V pátek 6. 3. od 16:00 do 17:45 bude v kostele příležitost ke svátosti smíření. K dispozici budeme oba kněží. V 17:30 bude pobožnost křížové cesty.

Od pátku 20. do soboty 21. 3. bude duchovní obnova, kterou povede Mons. Jan Paseka, generální vikář královéhradecké diecéze. Začátek je v pátek mší sv. v 18:00, v sobotu budou přednášky v 9:00 a v 10:30. Od 14:00 do 16:30 bude v kostele příležitost ke svátosti smíření a duchovním rozhovorům, k dispozici bude Mons. Jan Paseka a o. Miloslav. Zakončení obnovy bude mší sv. v 17:00.

Od pátku 20. do neděle 22. 3. bude v pražském semináři tradiční duchovní víkend pro mladé muže, tentokrát na téma „Učit se od Mistra“. Bližší informace jsou na nástěnce i na webu semináře (www.seminar-praha.cz).

Na stolku si můžete zakoupit Postní brožurku se zamyšlením na každý den, cena je 32 Kč. Tento rok jsou úvahy k jednotlivým evangeliím postní doby zaměřeny na to, co nám může pomoci v různých těžkostech, utrpeních, vyčerpanosti.