15. 12. 2019

V neděli 15. 12. bude po mších sv. v Č. Kostelci skautský adventní prodej. Výtěžek bude již tradičně odeslán na konto adventních koncertů ČT. Od 14:00 do 16:00 bude možnost výstupu a prohlídky kostelní věže. Po mši sv. v 9:00 bude na faře zkouška na půlnoční mši svatou pro děti (24. 12. v 16:00). Jsou zváni všichni, kteří si rádi zazpívají či zahrají, nejen děti, ale i mládež a dospělí. Všechny hudební nástroje vítány. Zkouška se uskuteční také příští neděli 22. 12. po mši sv. v 9:00.

Každou neděli v 18:00 je v kostele modlitební setkání, 15. 12. bude Večer chval (na starosti má mládež), 22. 12. část Loutny české od Adama Michny z Otradovic.

V úterý 17. 12. po mši sv. bude úklid kostela a fary, děkujeme všem, kteří se ho zúčastní.

Ve čtvrtek 19. 12. mše sv. pro děti začne světelným průvodem od sakristie, při nepříznivém počasí od zadního vchodu kostela. Prosíme děti, aby si vzaly s sebou svíčku nebo kahánek.

V sobotu 21. 12. v 19:00 bude na faře společenství mládeže 19+.

Vzadu na stolku si můžete vzít rozpis zpovídání před Vánocemi. Rozpis je také na nástěnce a na farním webu.

Stejně jako v loňském roce proběhne celoadventní sbírka na Mary's Meals. Do sbírky může přispět kdokoli, zvláště je určena dětem, které by touto cestou mohly pomoci jiným dětem, které se zdaleka nemají tak dobře. Každá koruna se počítá. Částka 421 Kč vystačí na stravu pro jedno dítě na celý rok! Pro tento rok se nám loňskou sbírkou podařilo zajistit stravu pro 24 dětí. Výtěžek sbírky bude celý odeslán na českou pobočku Mary's Meals.

Stejně jako v minulých letech proběhne celoadventní sbírka na TV Noe. Kasičky na obě sbírky jsou vzadu v kostele.

Na pouť do Filipova se bude odjíždět v neděli 12. 1. ve 23:30 z autobusového nádraží v Č. Kostelci. Ještě zbývá 6 volných míst.

V sobotu 11. 1. 2020 se uskuteční již tradiční Tříkrálová sbírka. Jejím smyslem je informovat širokou veřejnost o činnosti Charit a získat podporu pro charitní činnost. Je také příležitostí k neformálním setkáním, k o oživení farnosti a křesťanských hodnot. Chtěli bychom Vás požádat o pomoc, podporu a spolupráci. Proto prosíme dobrovolníky, kteří mohou složit skupinku koledníků (vedoucí + minimálně dva králové), aby se hlásili na níže uvedených kontaktech. Vedoucí skupinky musí být ve věku min. 15 let. Odměnou za Vaši pomoc budiž radost z neocenitelné pomoci druhým, drobný dárek a vepřový gulášek z produkce kuchyně našeho Hospice. Kontakty: Jan Kordina, tel. 732 402 222, email: Kordina@hospic.cz, Josef Urban, tel. 731 598 833, email: urban@hospic.cz, www.hospic.cz.