13. 10. 2019

Při sčítání lidí bylo při mši sv. v sobotu 6. 10. v hospici 52 lidí, v Horní Radechové 29, v neděli 7. 10. ve farním kostele v Č. Kostelci v 7:00 bylo 181 lidí, v 9:00 bylo 249, na Boušíně 86. Celkem 597 lidí.

Děkujeme všem, kteří tento víkend organizovali duchovní obnovu s P. Janem Balíkem, děkujeme také všem, kteří hlídali děti.

V neděli 13. 10. v 9:00 bude mše sv. s kytarovým doprovodem. Večer v 18:00 bude ve farním kostele rozjímavá modlitba růžence a svátostné požehnání.

V rámci slavení posvícení v Olešnici bude v neděli 13. 10. v 15:00 požehnání nově opravené hořejší kapličky v Olešnici, poté bude následovat modlitba růžence. V pondělí pak bude posvícenská mše sv. v 10:00 v Č. Kostelci.

V pátek 18. 10. při mši sv. budeme udílet svátost pomazání nemocných. Kdo má zájem, napište se, prosím Vás, do tabulky na stolku nebo se ozvěte kněžím. K přijetí této svátosti se doporučuje přijmout předem svátost smíření. Jako obvykle budeme k dispozici po celý týden půl hodiny přede mší, v pátek potom oba dva kněží.

V sobotu 19. 10. v 19:00 bude společenství mladých 19+.

V neděli 20. 10. bude sbírka na podporu Papežských misijních děl. Před farním kostelem po obou mších sv. bude možné podpořit misie také zakoupením koláčů. Koláče můžete přinášet v sobotu odpoledne k Regnerovým na náměstí. Kdo by se chtěli zapojit v neděli ráno pomocí se stavbou stánku a nanošením stolů, mohou se nahlásit Tomášovi Matyskovi, nebo Jiřímu Regnerovi. Děkujeme.

Na pastorační radě, jejíž nový zápis je na nástěnce a na farním webu, jsme se domluvili, že bychom farní pouť tentokrát spojili se slavnostní bohoslužbou, která bude v rámci oslav 30 let od svatořečení sv. Anežky a jako poděkování za 30 let svobody v naší zemi. Tato bohoslužba proběhne v pražské katedrále v sobotu 16. 11. v 10:00 a bude jí předsedat někdejší sekretář papeže Jana Pavla II. kardinál Stanisław Dziwisz. Zájemci o pouť se, prosím Vás, napište do příští neděle 20. 10. do tabulky vzadu na stolku nebo se ozvěte kněžím. Při 55 osobách bude cena cca 300 Kč na osobu, při 40 osobách (což je minimální počet) cca 400 Kč na osobu.